Praktické informace


Organizace školního roku 2023/2024

Ve školním roce 2023/2024 je lesní klub uzavřen po dobu státem uznaných svátků a vymezených prázdnin viz tabulka.

04.09.2023Zahájení školního roku
28.09.2023Státní svátek
26.-29.10.2023Podzimní prázdniny
23.12.2023 – 02.01.2024Vánoční prázdniny
19.-25.02.2024Jarní prázdniny
28.03 – 01.04.2024Velikonoční prázdniny
01. a 08.05.2024Státní svátky, klub uzavřen
28.06.2024Ukončení školního roku

Během letních prázdnin zajišťujeme provoz příměstskými tábory. Jejich přehled naleznete zde: PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Stravování

Stravování nám zajišťuje místní gastronomická společnost Bufet Smola, která se na trhu se pohybuje už od roku 1993. Plně zajišťuje vyváženost dětské stravy tak, aby byl splněn spotřební koš a dětem se dostávala plnohodnotná, zdravá a chutná strava.
Dopolední svačinu si děti nosí z domu vlastní, odpolední svačinu zajišťuje lesní klub Ostrov ZeMě.
Prosíme o omezení sladkostí. Pitný režim je zajištěn lesním klubem, je však praktické, když si dítě nosí z domova vlastní lahev na pití.

Odpočinek

Odpočinek dětí je zajištěn pravidelně každý den po obědě a tak, aby děti měly klid a prostor na nerušený spánek. V zázemí maringotky máme pro odpočinek vyčleněnou samostatnou část prostoru. V teplých dnech děti odpočívají na terase (karimatky, spacáky).
Také děti, které již po obědě nespí, mají po obědě půl hodinku odpočinku a možnost relaxu, při kterém si mohou tiše prohlížet/číst knížky, poslouchají námi čtenou pohádku atd. Dále pak mají odpolední klid formou klidových činností, dle jejich výběru – navlékání korálků, malování voskovými bločky, předškolní příprava apod.

Komfort při pobytu venku

Děti do lesního klubu přicházejí vybaveni dobrým oblečením dle aktuálního počasí a roční doby. Seznam nutných věcí přikládáme níže:

Na výlety

  • nutností je batoh s prsní přezkou (ideálně i s bederní) o minimálním obsahu 8l. Je důležité, aby si dítě v případě změn teplot mohlo přidat do batohu i svlečené oblečení.
  • v batohu trvale převlečení uložené v igelitovém sáčku (spodní prádlo, ponožky, tepláky (legíny), triko, mikina), látkový kapesník a pláštěnka.
  • termoska na pití či láhev s termoobalem, upotřebí se v každou roční dobu

Ve školce

  • v šatně věci na převlečení (podepsané): 3x ponožky (v zimě alespoň 1x teplé), 3x spodní prádlo, 2x tepláky (legíny), 2x triko (krátké, dlouhé), nepromokavá sada oblečení, holinky
  • plechový hrnek s karabinou (připevnitelný na batoh v případě potřeby)
  • děti, co ve školce spí – spacák, případně polštářek či mazlíka

Hygienické zázemí a wc

Při přípravě hygienického zázemí klubu jsme postupovali dle nařízení a hygienické vyhlášky pro lesní mateřské školy, tak aby pro děti bylo co nejvíce vyhovující a zajišťovalo dobré hygienické podmínky. Na pozemku jsme vybudovali dvě pilinové kompostovatelné toalety a přírodní umývárnu, do které každý den dovážíme pitnou vodu.

Vytápění

Pořídili jsme litinová kamna, na tuhá paliva – topíme dřevem a dřevěnými briketami. Kamna včetně kouřovodů splňují všechny bezpečnostní normy a prosklená dvířka děti přirozeně upozorňují na plápolající oheň a je před nimi umístěná zábrana pro větší bezpečnost.

Osvětlení

V maringotce jsou dvě LED zářivky, které nabíjí malý solární panel umístěný na střeše maringotky.